ଗୁରୁ କେଳୁଚରଣ କଳାତୀର୍ଥ ଦ୍ଵାରା ରଙ୍ଗାରଙ୍ଗ ନୃତ୍ୟ | ପୁସ୍ତକମେଳା ଦ୍ଵିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜନଗହଳି ପରିଲକ୍ଷିତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର, ୧୭୧୧: ବ୍ରହ୍ମପୁର ସ୍ଥିତ ଏସଏସଭିଟି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମହାନଗର ପୁସ୍ତକମେଳା ୨୦୧୮ର ଦ୍ଵିତୀୟ ଦିବସରେ ପ୍ରବଳ ଜନଗହଳି ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛିଦ୍ଵିତୀୟ ସନ୍ଧ୍ୟାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ କବି ତଥା ଡକ୍ଟର ପ୍ରକାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଦାଶ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ଜ୍ଵଳନ କରି ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଥିଲେ ନିଜର ଉଦ୍ଘାଟନ ଅଭିଭାଷଣରେ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଦାଶ ପୁସ୍ତକମେଳା ଚଳନ୍ତି ଯୁଗର ମନ୍ଦିର ଯେଉଁଥିରେ ମଣିଷ ଆତ୍ମା ଶୁଦ୍ଧତା କରିଥାଏ। 

ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ପ୍ରଫେସର ଜେ. ଶେଷଗିରି ରାଓ ଯୋଗଦେଇ ପୁସ୍ତକ ମେଳାରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାଶ ପୁସ୍ତକ ମିଳିଥାଏ ଏବଂ ଏହି ପୁସ୍ତକ ମଣିଷ ସମାଜକୁ ସତମାର୍ଗ ଦେଇଥାଏ ବୋଲି କହିଥିଲେମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ଶତପଥି (ବିଶିଷ୍ଟ କବି ଓ ନାଟ୍ୟକାର) ଯୋଗଦେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି ମହାନଗର ପୁସ୍ତକମେଳା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଉଚ୍ଚକୋଟୀର ତଥା ଏହା ବ୍ରହ୍ମପୁରବାସୀଙ୍କ ବୌଦ୍ଧିକ ବିକାଶର ସହାୟ ହେଉଅଛି। 
ପୁସ୍ତକମେଳା କମିଟିର ସାଙ୍ଗଠନିକ ସମ୍ପାଦକ ଶ୍ରୀ ବାଲ୍ମୀକି ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବି ତଥା ସମାଜସେବୀ ଲଲିତ ମଙ୍ଗରାଜ ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିବା ବେଳେ ଶ୍ରୀଯୁକ୍ତ ଶ୍ରୀନିବାସ ପୃଷ୍ଟି (ବିଶିଷ୍ଟ ସମାଜସେବୀ ଓ ରୋଟାରିୟାନ) ବିଶିଷ୍ଟ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେବିଶିଷ୍ଟ କବି ତଥା କମିଟି ସଭାପତି ସୁଶାନ୍ତ ଦାଶ ସ୍ଵାଗତ ଭାଷଣ ଓ ଅତିଥି ପରିଚୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। 
ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନରେଶ କୁମାର ବେହେରା, ବି ସତ୍ୟମ ଆଚାରୀ, ଦିପ୍ତିମିତା ମହାପାତ୍ର, ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଦାଶ, ତ୍ରିନାଥ ନାୟକ, ସୁଧାଞ୍ଜଳି ମିଶ୍ର, ସୁଦାମ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ପ୍ରମୁଖ ପରିଚାଳନା କରିଥିବାବେଳେ, ଗୁରୁ କେଳୁଚରଣ କଳାତୀର୍ଥ ରଙ୍ଗାରଙ୍ଗ ନୃତ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ

Watch Video of the program: 

Post a Comment

0 Comments